OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  NA  III  NIEDZIELĘ   ADWENTU   17 XII 2017

DZIŚ w zakrystii i w pastorówce można nabyć poświęcone opłatki wigilijne, świece Caritas , kalendarze.

JUTRO  po roratach na probostwie spotkanie Klubu św. Józefa.

RORATY  do piątku włącznie., zachęcamy do wytrwałości.

PIĄTEK – od 10.00 udam się do chorych z sakramentami św. Można zgłosić chorych i starszych Parafian, którzy nie mogą dotrzeć do kościoła. Tego dnia też spowiedzi w naszej parafii z udziałem kapłanów z dekanatu w godzinach:

8.00 – 9.30 oraz 14.00 – 15.30. Wieczorem po roratach ks. Kanonik i ja będziemy spowiadać usque ad finem.

Za tydzień IV niedziela adwentu – wigilia. Msze św jak w każdą niedzielę. Tej nocy odprawimy dwie Pasterki w kościele św. Edyty o 22.00 i o północy.

Kościół św. Marcina od piątku ma nowy witraż – scenę Wniebowstąpienia Pańskiego. Kosztował 11 250 i został zapłacony. Będzie poświęcony pod koniec stycznia.

Już dziś zapraszamy 27 bm. na uroczystość 99. rocznicy wybuchu Powstania Wlkp. 17.00 Msza św za Ojczyznę, wcześnie na cmentarzu modlitwa za tych, co zginęli za wolność Polski  a po wszystkim w świetlicy koncert pieśni patriotycznych i występy dzieci szkoły  z Wilkowic.

„Bóg zapłać” Parafianom którzy zrobili paczki dla Domu Dziecka we Wschowie, p. Łukaszowi, który je zawiózł. Także za artykuły kupione dla potrzebujących naszej parafii, paniom z Caritasu za zrobienie paczek, także za dyżur przy opłatkach. Także za inne objawy życzliwości do parafii i proboszcza.

• za ofiary dla Kościoła na Wschodzie 747.60 gr. które wpłaciłem w miniony wtorek.

Kolędę ja zacznę zaraz po świętach odwiedzając Parafian przy ul. Dworcowej w blokach.