OGŁOSZENIA  PARAFIALANE  IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 28 I 2018

Dzieci, które oddały plansze ze św. Józefem – a nie odebrały – z zakrystii odbiorą przesyłki.

ŚRODA – Msze św odprawiamy do 31bm 17.00.  katechezy kl. VII 17.30. G. św Pawła o 18.30

W czwartek katechezy kl. II gimnazjum 17.00,  G. bł. Karoliny 18.30

W piątek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej. Msze św w kościele św Marcina o 9.00 – 17.00 i 19.00. Podczas każdej Mszy błogosławienie świec. Po każdej Mszy do puszek zbieramy ofiary na potrzeby klasztorów klauzurowych. Szczególna okazja do spowiedzi od 8.00 do 9.00 i od 16.00 do 17.00. Podczas Mszy św o 19.00 zostanie pobłogosławiony nowy witraż.

W sobotę – pierwszą miesiąca – od 8.00 do 9.00 wystawnie Najświętszego Sakramentu i różaniec. 9.00 Msza św ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Od 10.00 odwiedzę chorych z sakramentami św.  12.00 zbiórka ministrantów.

Intencje na luty są w gablotach ogłoszeń i na str. @ parafii.

W miniony piątek zakończy al się remont parafialnej kawiarenki. Będą jeszcze nowe meble. Od przyszłego miesiąca będzie można korzystać z nowej ubikacji która została tam zbudowana. Koszt całej inwestycji to 17 000 zł.

KOLĘDA – zakończyliśmy w piątek. „ Bóg zapłać” ks. Kan. Alfredowi za pomoc, Parafianom za otwarte drzwi i serca, za każdy posiłek, transport, życzliwość. Za ofiary tj. 35.570 zł.

Problemy – beztroska wobec życia w grzechu ciężkim czyli bawieniu się w małżeństwo.

• zamknięte drzwi tych rodzin, których dzieci są religijnie zaniedbane

• życiowe i religijne gubienie się wobec doświadczanych trudności.

• niekiedy całe rodziny zamknięte na Boga… bezkrytyczne uleganie temu światu

Rekolekcje Żywego Różańca będą 9 – 11 marca w Zaniemyślu. Koszt 145. Prowadzi O. Miroslaw Nowak OP. Zapisy do 2 lutego u p. Grażyny Szturo

W ubiegłym roku w związku z budową trasy S – 5 nasza parafia przekazała 5.442 ha  ziemi parafialnej oraz lasu. Otrzymała za to  kwotę 1 665 399 zł. Ks. Abp. Stanisław Gądecki na mocy wydanego dekretu na potrzeby archidiecezji może zażądać wyznaczoną  przez siebie kwotę. Podczas audiencji 7 września 2017 roku, ks Abp. S. Gądecki poinformował mnie, że od naszej parafii żąda za tę ziemię kwotę 1 165 399 zł. Zdziwiony i poruszony ale posłuszny kwotę tę przekazałem na wyznaczone konto. W miniony piątek na konto nasze parafii wpłaciłem ofiary kolędowe. Na dziś na koncie parafii mamy zgromadzone środki w wysokości 512 117 zł. Przed nami malowanie kościoła św. Marcina, także malowania kościoła św. Edyty. Jak nam nie zabraknie wiary I pokory to wszystkiemu podołamy.