OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 27 V

DZIŚ – nabożeństwo majowe 15.00 przy grocie Matki Bożej przy kościele św. Edyty, także modlitewne spotkanie wspólnoty św Moniki.

We wtorek wspominamy św Urszulę Ledóchowską patronkę naszej diecezji

W czwartek uroczystość BOŻEGO CIAŁA. Po Mszy św o 9.00 z kościoła św. Edyty wyruszy eucharystyczna procesja następującą trasą: wyjdziemy z kościoła na lewo, potem obok dworku: pierwszy ołtarz przed punktem aptecznym, proszę o zrobienie tego ołtarza dla Pana Jezusa mieszkańców ul Tylniej, dalej udamy się w stronę ul. Okrężnej i przy tablicy nr 8 – 14 na narożniku proszę o zrobienia ołtarza Panu Jezusowi mieszkańców ul Okrężnej, stamtąd udamy w kierunku ul. Dworcowej i tam przed słupem telegraficznym przy Dworcowej 5 będzie dla Pana Jezusa trzeci ołtarz proszę by go zrobili mieszkańcy ul Dworcowej pierwsze 10 nr obu stron, dalej udamy się do czwartego ołtarza, który proszę zbudować przed makietą traktora mieszkańców Parku. Procesje zakończymy w kościele i zaraz po niej rozpocznie się Msza św. trzecią Msze św odprawimy w Boże Ciało o godz. 14.00. Proszę o aktywny udział w procesji poczty sztandarowe, feretrony, panów strażaków do niesienia baldachimu nad Panem Jezusem, ministrantów, panie ze świecami i dziewczynki szczególnie pierwszokomunijne do sypania kwiatków.

PIĄTEK  pierwszy miesiąca o 9.00 Msz św wynagrodzenia za grzechy. Okazja do spowiedzi św od 16.30 do 18.00.

SOBOTA   8.00 – 8.45 różaniec i Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi, a od 10.00 udam się do chorych z sakramentami św.

ZA TYDZIEŃ pobłogosławienie rowerów dzieci pierwszokomunijnych i innych

Zamierzają przyjąć sakrament małżeństwa:

Marcin Kasprzyk kawaler z Wilkowic  z Natalia Porzucek panna Wilkowic

Daniel Zalewski kawaler z Wilkowic z Marzeną Cichorzewską  panną z Wilkowic.

Kto zna przeszkody kanoniczne do zawarcia małżeństwa przez w/w powinien je zgłosić proboszczowi parafii.