Ogłoszenia parafialne na V niedzielę Wielkanocną 19V 2019

DZIŚ – na Mszy św o 11.30 16 dzieci naszej parafii przyjmie I Komunię św.

– 14.30 na probostwie spotkanie Klubu św. Józefa

– 15.00 majowe przed pomnikiem św. Jan Pawła II w 99. Jego urodziny.

PONIEDZIAŁEK na Mszy św o 18.00 dzieci kl. IV będą obchodzić I r. I Komunii św.

– od 9.00 będę przyjmował intencje za zmarłych na II półrocze.

Dzieci będą przeżywać tzw Biały Tydzień.

W piątek spotkany się na naszym cmentarzu o 17.20. tam pomodlimy się za dzieci, które nie doczekały I Komunii św. a na Mszę św pójdziemy do kościoła św Marcina.

W sobotę samochodami o 9.00 jedziemy do Matki Bożej w Charbielinie. Tam ks prob. opowie nam o cudownym Obrazie Matki Bożej ok. 10.00 oprawię Msze św. a po niej nabożeństwo majowe przed Figurą Matki Bożej przed kościołem. Zachęcam Parafian, by wybrać się z nami. Wracamy ok. 12.00

Spotkanie parafialnej Caritas w środę 16.30 na probostwie.

Od wczoraj gościmy w naszej archidiecezji Obraz Matki Bożej Częstochowskiej, który do nas przybędzie 25 września br. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych by na to wydarzenie pięknie się przygotować.

„Bóg zapłać” za ofiary na ASD Poznań 432.05 i 1 euro. Zawiozłem je w środę.

– rodzicom dzieci kl. III za ich dar ołtarza 580 zł za co zostanie sfinansowane nagłośninie na zewnątrz kościoła.

– kolejnym 5 rodzinom za daninę diecezjalną.

Młodzież zachęcam do wyjazdu na Lednicę. Koszt 50 zł. organizator ks. Patryk Nachaczewski z parafii św. Antoniego w Lesznie. Zapisy: lednica2000leszno@gmail.com

W zakrystii można kupić Biblię z obszernym wyjaśnieniem tekstów 35 zł. także „Gościa Niedzielnego” wywiad z bp chaldejskim Saad Sirop Hanna, który opowiada o przebywaniu w niewoli po porwaniu przez dżihadystów , ciekawy tekst o głoszeniu Ewangelii w Danii. Także wywiad z Krzysztofem Cugowskim.