OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  NA  XVI  NIEDZIELĘ   ZWYKŁĄ  19 VII 2020

Dziś o 9.30 Rajd szlakiem Powstania Wlkp. i drewnianych kościołów.

„Bóg zapłać” Parafianom, którzy w minioną środę pracowali w pastorówce przy przenoszeniu mebli. Bardzo dziękuję.

W środę Msza św. w kościele św. Marcina wyjątkowo o 17.30, a po mszy różaniec i nowenna.

Za tydzień w niedzielę w każdej Mszy św. modlitwa za kierowców, a po mszy błogosławienie ich pojazdów.

W zakrystii można kupić „Gościa Niedzielnego” a w nim ciekawy tekst o cudach bł. matki Speranzy o której św. Jan Paweł II powiedział : Jej serce żyło w niebie, ale stopami stąpała po ziemi”. O Inkwizycji i współczesnych wyrokach śmierci w USA. I o pielgrzymowaniu na górę Karmel.

WARTO PRZEMYŚLEĆ …

„Rozdepczę Kościół katolicki, jak ropuchę” – Adolf  Hitler

„ Choćby się walił cały świat, Kościół nie zginie. Spoczywajmy spokojnie na łonie Kościoła naszego świętego, jak dziecko na łonie matki” – św. Urszula Ledóchowska.

„ Jesteśmy Kościołem walczącym, Pan  daje nam siłę do walki, niesie na Swoich ramionach, ale musimy współpracować z łaską” – Dr Lidia Węgrzynowicz   O P s

„Piotrze, na tobie zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne Go nie przemogą”. Pan Jezus