Ogłoszenia parafialne – 4. Niedziela Adwentu (18.12.2022)

4. Niedziela Adwentu (18.12.2022)

1. Dziękuję za uczynione prace w naszych kościołach i wokół nich. Dziękuję za dobro, którego doświadczyłem osobiście.
  2. Biuro Parafialne będzie czynne w najbliższym tygodniu w środę od 19.00 do 20.00.
  3. Serdecznie zapraszam do udziału w Mszach Świętych roratnich, które będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 (z udziałem dzieci od poniedziałku do środy).
  4. Spowiedź adwentowa w naszej parafii we wtorek w kościele św. Teresy Benedykty (Edyty Stein) rano od godziny 8.00 do 9.00 oraz wieczorem od 19.00 do 20.00.
  5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w piątek od godz. 17.00, o godz. 17.45 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  6. Serdecznie zapraszam do pomocy w posprzątaniu kościołów na święta. W poniedziałek o godz. 10.00 będzie sprzątany kościół św. Marcina, w środę o godz. 10.00 kościół św. Teresy Benedykty (Edyty Stein). Osoby chętne do pomocy proszę, aby zabrały z sobą stosowny sprzęt.
  7. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Chciejmy zachować tradycyjny postny charakter tego dnia. Niech to będzie czas wyciszenia, radości, pokoju i okazanego miłosierdzia w naszych rodzinach.
  8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Bożego Narodzenia.
  • Pasterki: w wigilię o godz. 22.00 (w kościele św. Teresy Benedykty) oraz o północy (w kościele św. Marcina);
  • W I dzień świąt msze o godz. 10.00 i 11.30 (w kościele św. Teresy Benedykty);
  • W II dzień świąt msze o godz. 8.30 (św. Marcin) oraz o 10.00 i 11.30 (św. Teresy Benedykty)
  1. Opłatki można nabywać po Mszach Świętych w kościele. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na potrzeby Służby Liturgicznej (zakup strojów liturgicznych).
  2. Wigilijne świece Caritas (tylko małe) można nabywać w zakrystii oraz w biurze parafialnym.
  3. Kilka informacji dotyczących planów na tegoroczną „kolędę”:
  • Zostaną odprawione Msze Święte „kolędowe” w intencji mieszkańców z prośbą o Boże błogosławieństwo dla poszczególnych rejonów naszej parafii (msze będą o godz. 19.00, terminy tych Mszy będą za tydzień);
  • Kolęda w domach odbywać się będzie w formule
    „na życzenie”.
    Bardzo proszę o informację od tych rodzin, które chciałyby „kolędę” we własnym domu (do końca tego roku), a później (po Nowym Roku) będziemy umawiać się na dogodną porę do odwiedzin;
  • Jeśli ktoś będzie miał wolę złożenia tzw. ofiary kolędowej będzie mógł to uczynić tylko i wyłącznie w kościele podczas mszy kolędowych lub w niedzielę. Podczas kolęd „na życzenie” nie będę zbierał żadnych „kopert”;

Ogłoszenia parafialne także na stronie www.parafiawilkowice.pl

Kontakt telefoniczny: 604-074-348