5. Niedziela Wielkiego Postu (26.03.2023)

 1. Dziękuję za wszelkie dobro uczynione na rzecz naszej parafii, szczególnie dziękuję osobom, które poświęciły swój czas by uporządkować tereny przykościelne. Dziękuję firmie budującej przedszkole za wykonanie podjazdu do kościoła św. Teresy Benedykty. Dziękuję za ofiary na Daninę Diecezjalną.
 2. Biuro Parafialne będzie czynne w tym tygodniu tylko we wtorek od godz. 19:00 do 20:00.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu (ze względu na spowiedzi przedświąteczne w dekanacie) we wtorek i sobotę od godz. 17:15.
 4. Zapraszam do udziału w nabożeństwach pasyjnych (w kościele św. Teresy Benedykty):
 • Droga Krzyżowa w piątek tylko po Mszy o godz. 18:00 (Droga Krzyżowa ulicami Wilkowic przejdzie w Wielki Poniedziałek o godz. 19.00 – początek przy stacji kolejowej i pójdziemy ulicą Szkolną do kościoła św. Marcina);
 • Gorzkie Żale w niedzielę o 14:30, bezpośrednio po Gorzkich Żalach – Msza Święta.
 1. Dzieci z naszej Szkoły Podstawowej będą w środę, czwartek i piątek przeżywać swoje rekolekcje. Bardzo proszę Parafian o modlitwę w intencji dobrego przeżycia tego czasu.
 2. Rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest swojego dziecka w kwietniu zapraszam na spotkanie w czwartek – o godz. 18.00 Msza Święta i bezpośrednio po niej katecheza.
 3. W tym tygodniu I sobota miesiąca:
 • Nabożeństwo I sobót miesiąca (różaniec i msza święta z rozważaniem) o godz. 9.00. Serdecznie zapraszam na to nabożeństwo członków Wspólnoty Żywego Różańca.
 • Objazd chorych i starszych Parafian z komunią świętą od godz. 10.00. Proszę zgłaszać Parafian do których zwykle w I soboty miesiąca nie przychodzę, a przed świętami mam przybyć.
 1. W przyszłą niedzielę przypada rocznica narodzin dla nieba św. Jana Pawła II. Zapraszam tego dnia o godz. 21.00 na Apel Jasnogórski przy obelisku upamiętniającym pontyfikat Jana Pawła II. Chciejmy prosić przez wstawiennictwo Świętego o potrzebne łaski dla nas i naszej ojczyzny.
 2. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do skrzynki wystawionej pod chórem.
 3. Spowiedź przedświąteczna z zaproszonymi kapłanami z dekanatu w naszej parafii będzie w Wielki Wtorek w kościele św. Teresy Benedykty rano od godz. 8.00 do 9.00 oraz wieczorem od 19.00 do 20.30. Chciejmy zaplanować sobie czas na spowiedź i dobrze się do niej przygotować by jak najpiękniej przeżyć czas paschalny.
 4. W przyszłą niedzielę odbędzie się kiermasz wielkanocny przy Regionalnej Izbie Pamięci organizowany przez Stowarzyszenie Ziemi Lipieńskiej. Będzie można zaopatrzyć się w ozdoby świąteczne oraz wielkanocną strawę…

Ogłoszenia parafialne także na stronie www.parafiawilkowice.pl

Odeszli do wieczności:
† Stefan Kędziora, przeżył 86 lat;
† Zenon Szymański, przeżył 71 lat
(pogrzeb w poniedziałek o godz. 11.00)

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…