- Dziękuję za troskę o nasze kościoły i ich otoczenie. Dziękuję za okazywaną życzliwość.
- W kalendarzu liturgicznym:
- W poniedziałek – św. Justyna;
- W środę – św. Męczenników z Ugandy;
- W czwartek – Boże Ciało;
- W piątek – św. Bonifacego;
- Biuro Parafialne będzie czynne w tym tygodniu we wtorek od godz. 19:00 do 19:30 i w środę od 16:00 do 17:00. W czwartek Biuro będzie nieczynne.
- Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę od godz. 17:15 i w piątek od godz. 16.00.
- Rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony szczególnej modlitwie
do Bożego Serca. Nabożeństwa czerwcowe:
- W niedzielę (7 czerwca) po Mszy Świętej o godz. 10.00;
- W Boże Ciało po Mszy Świętej o godz. 10.15;
- W dni powszednie po Mszy Świętej;
- Zbiórka ministrantów w środę o godz. 19.00 w kościele św. Marcina.
- W czwartek Uroczystość Bożego Ciała.:
- Msze Święte z Uroczystości: środa, godz. 18.00 oraz czwartek godz. 8.30 (św. Marcina) i 10.15 (św. Teresy Benedykty). Po Mszy Świętej o godz. 10.15 z kościoła św. Teresy Benedykty wyruszy procesja do czterech ołtarzy.
- Trasa procesji: z kościoła św. Edyty pójdziemy ul. Lipową, Szkolną, Świerkową i Święciechowską do kościoła parafialnego;
- Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy: I (na skrzyżowaniu ulic Lipowa i Szkolna – przy figurze) – rodzice i dzieci pierwszokomunijne; II (przy zbiegu ulic Szkolna i Święty Marcin) – Grupę Koronki do Miłosierdzia Bożego; III (przy zbiegu ulic Szkolna i Świerkowa) – Wspólnota Żywego Różańca; IV (przy figurze Matki Bożej na Święciechowskiej) – Parafialny Zespół Caritas;
- Bardzo proszę Druhów Strażaków o zabezpieczenie trasy przejścia procesji oraz o niesienie baldachimu;
- Dziewczynki, które będą podczas procesji Bożego Ciała sypać kwiatki zapraszam na próbę we wtorek i środę o godz. 16.30 przy kościele św. Marcina;
- Bardzo proszę także o udekorowanie domów emblematami eucharystycznymi bądź innymi pobożnymi obrazkami;
- W oktawie Bożego Ciała po Mszy Świętej procesja wokół kościoła (w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10.00);
- W piątek i od poniedziałku do czwartku w oktawie Bożego Ciała podczas Mszy Świętej śpiewać będziemy nieszpory
o Najświętszym Sakramencie;
- W tym tygodniu I piątek miesiąca:
- Od godz. 9.00 odwiedziny starszych i chorych Parafian z komunią świętą;
- Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 16.00 w kościele św. Marcina;
- Na piątek po Bożym Ciele Ksiądz Arcybiskup udzielił dyspensy
od spożywania pokarmów mięsnych.
- Parafialny Dzień Chorego odbędzie się w sobotę,
6 czerwca. O godz. 9.30 różaniec (z racji I soboty miesiąca) a o godz. 10.00 Msza Święta z udzieleniem sakramentu chorych w kościele
św. Marcina. Po Mszy Świętej spotkanie przy kawie i ciastku na salce strażackiej. Bardzo proszę o pomoc osobom starszym i chorym w dotarciu na to spotkanie. - Ostatnie próby scholii dziecięco-młodzieżowej w soboty 6 i 20 czerwca
o godz. 11.00 w salce na probostwie. - Zapraszam rodziców dzieci klas II szkoły podstawowej, którzy chcieliby zapisać swoje dziecko na przygotowanie do I komunii św., która odbędzie się w 2027 roku w środę, 17 czerwca lub w piątek 19 czerwca o godz. 19.00 w kościele św. Marcina. Proszę zabrać ze sobą długopis w celu wypełnienia karty zgłoszeniowej.
Ogłoszenia parafialne także na stronie www.parafiawilkowice.pl
oraz na parafialnym fb
Tel kontaktowy: 532-163-044
Zapowiedzi przedślubne:
Nicolas Ginter, kawaler, zam. par. św. Marcina – Wilkowice;
Natalia Nowaczek, panna, zam. par. Wszystkich Świętych – Raszowa;
Jeśli ktoś zna przeszkody do zawarcia związku małżeńskiego wyżej wymienionych
winien o tym poinformować miejscowego proboszcza
