9. Niedziela Zwykła (13.08.2023)

1. Dziękuję za troskę o nasze kościoły, za okazywane dobro i życzliwość. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przeżycie uroczystości odpustowe: pani Małgorzacie za przystrojenie kościoła, pocztom sztandarowym, druhom strażakom za niesienie baldachimu, dziewczynkom sypiącym kwiatki, służbie liturgicznej i wszystkim uczestniczącym w Mszy Świętej odpustowej. Dziękuję restauracji Bunio za przygotowanie poczęstunku odpustowego dla księży.
  2. W kalendarzu liturgicznym:
  • W poniedziałek – św. Maksymiliana Marii Kolbego;
  • We wtorek – Wniebowzięcie NMP;
  • W czwartek – św. Jacka;
  • W piątek – bł. Sancji Szymkowiak;
  1. Biuro Parafialne będzie czynne w tym tygodniu wyjątkowo przez
    15 minut bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 18.00 w poniedziałek
    i w piątek.
  2. Msze Święte w dni powszednie:
  • Poniedziałek – godz. 17.00 i 18.00;
  • We wtorek (Wniebowzięcie NMP) – 8.30, 10.00 i 11.30;
  • W środę i czwartek – nie będzie Mszy Świętej;
  • W piątek – godz. 18.00;
  • W sobotę – godz. 18.00 i 19.00;
  1. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu w piątek
    od godz. 17:15.
    Do dożynek parafialnych na zakończenie adoracji śpiewać będziemy suplikacje z prośbą o dobre urodzaje.
  2. Dożynki archidiecezjalne odbędą się 20 sierpnia o godz. 11.00
    w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej.
    Dożynki w Wilkowicach
    – 26 sierpnia o godz. 16.00.
  3. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP:
  • Msze Święte z uroczystości w poniedziałek o godz. 17.00 i 18.00 oraz we wtorek o godz. 8.30, 10.00 i 11.30;
  • Podczas Mszy Świętych błogosławieństwo ziół i kwiatów;
  • Decyzją Księdza Arcybiskupa tego dnia wspierać będziemy doświadczonych powodzią w Słowenii modlitwą oraz ofiarą pieniężną po Mszach Świętych do puszki;
  1. Od 19 do 28 sierpnia trwać będzie Wielki Odpust w Sanktuarium Matki Boże Pocieszenia w Górce Duchownej. Program odpustu wywieszony jest na plakatach. W czwartek, 24 sierpnia, serdecznie zapraszam do udziału w pielgrzymce rowerowej do Górki Duchownej – wyjazd o godz. 9.00 sprzed kościoła św. Edyty.

Ogłoszenia parafialne także na stronie www.parafiawilkowice.pl

Tel kontaktowy: 532-163-044