11. Niedziela Zwykła (16.06.2024)

  1. Dziękuję za troskę o nasze kościoły, o ich otoczenie. Dziękuję Paniom troszczącym się o obelisk upamiętniający pontyfikat Jana Pawła II, dziękuję Panom, którzy uporządkowali teren przy pastorówce. Dziękuję za okazywaną życzliwość. Bóg zapłać.
  2. W kalendarzu liturgicznym:
  • W poniedziałek – św. Alberta Chmielowskiego;
  • W piątek – św. Alojzego Gonzagi
  1. Biuro Parafialne będzie czynne w tym tygodniu w środę od 16:00
    do 17:00 oraz w czwartek od 9:00 do 10:00.
  2. Msze Święte w dni powszednie:
  • Poniedziałek – godz. 9:00;
  • Wtorek – godz. 10:00 i 18:00;
  • Od środy do soboty – godz. 18:00;
  1. Adoracja Najświętszego Sakramentu od środy do piątku od godz. 17:15.
  2. Nabożeństwa do Serca Jezusa:
  • W niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10:00;
  • We wtorek po Mszy Świętej o godz. 10:00;
  • W pozostałe dni po Mszy Świętej;
  1. We wtorek dzień odwiedzin naszej parafii przez ks. bpa Grzegorza Balcerka w ramach wizytacji kanonicznej. Plan wizytacji:
  • 10:00Msza Święta z udzieleniem Sakramentu Chorych (kościół św. Marcina);
  • 11:00 – krótka wizyta na spotkaniu przy kawie i ciastku przygotowanym przez Caritas Parafialną dla przybyłych na Mszę Świętą chorych i starszych Parafian (salka strażacka) po czym „obejście” dóbr parafialnych (kościół św. Edyty, pastorówka);
  • 12:00 – spojrzenie na budujące się katolickie przedszkole;
  • 15:00nabożeństwo na cmentarzu parafialnym;
  • 15:30 – podpisanie ksiąg parafialnych;
  • 16:00spotkanie z zaangażowanymi w grupy duszpasterskie (kościół św. Marcina);
  • 18:00 – Msza Święta na zakończenie wizytacji z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania – 17 osób (kościół św. Teresy Benedykty);
  1. Zapisy na przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla młodzieży z klas VII oraz starszych, którzy jeszcze bierzmowania nie przyjęli w najbliższą środę w kościele św. Marcina po zakończeniu Mszy Świętej.
  2. Klub św. Józefa spotyka się w czwartek po Mszy Świętej na probostwie. Na zakończenie adoracji w czwartek odmówimy litanię do św. Józefa.
  3. Msza Święta na zakończenie roku szkolnego w piątek o godz. 9.00 w kościele św. Teresy Benedykty. Serdecznie zapraszam dzieci, nauczycieli i rodziców!

Ogłoszenia parafialne także na stronie www.parafiawilkowice.pl

Tel kontaktowy: 532-163-044

10. Niedziela Zwykła (9.06.2024)

  1. Dziękuję za troskę o nasze kościoły, o ich otoczenie. Dziękuję zaangażowanym w przebieg oktawy Bożego Ciała: paniom z pocztu sztandarowego i niosącym świece, panom niosącym baldachim, dziewczynkom sypiącym kwiatki, ministrantom. Dziękuję panu Zygmuntowi Suszka, Eugeniuszowi Skubiszyńskiemu i panom ze Stowarzyszenia Ziemi Lipieńskiej za wykonane prace przy probostwie. Dziękuję za okazywaną życzliwość. Bóg zapłać.
  2. W kalendarzu liturgicznym:
  • W poniedziałek – bł. Bogumiła;
  • We wtorek – św. Barnaby;
  • W czwartek – św. Antoniego Padewskiego;
  • W piątek – bł. Michała Kozala;
  1. Biuro Parafialne będzie czynne we wtorek od godz. 19:00 do 20:00,
    w środę od 16:00 do 17:00 oraz w czwartek od 9:00 do 10:00.
  2. Msze Święte w dni powszednie:
  • Poniedziałek – godz. 9.00;
  • Od wtorku do soboty – godz. 18.00;
  1. Adoracja Najświętszego Sakramentu od wtorku do piątku od godz. 17:15.
  2. Nabożeństwa do Serca Jezusa:
  • W niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10.00;
  • Od poniedziałku do soboty po Mszy Świętej;
  1. Spotkanie dla młodzieży, która 18 czerwca ma przyjąć sakrament bierzmowania w środę o godz. 19.00 w kościele św. Teresy Benedykty;
  2. Spotkanie dla rodziców dzieci, które w przyszłym roku mają przystąpić do I komunii świętej (z zapisami dzieci) odbędzie się w czwartek o godz. 19.00 w kościele św. Marcina.
  3. Od soboty w naszej parafii posługiwać będzie dwóch nadzwyczajnych szafarzy komunii św. Pan Rafał Kusik otrzymał przedłużenie misji
    na kolejny rok, natomiast po raz pierwszy został ustanowiony pan Dariusz Pawlak. Nadzwyczajnym Szafarzom naszej parafii życzę wielu łask od Pana.
    Zadaniem nadzwyczajnych szafarzy komunii św. w pierwszej kolejności jest zanoszenie Chrystusa Eucharystycznego chorym, a później pomoc w rozdzielaniu komunii św. podczas liturgii.

Ogłoszenia parafialne także na stronie www.parafiawilkowice.pl

Tel kontaktowy: 532-163-044

 

Zapowiedzi przedślubne:

Daria Kujawska, panna, zam. par. św. Wszystkich Świętych, Kąkolewo;
Hubert Suszka, kawaler, zam. par. św. Marcina, loco;

Monika Reputała, panna, zam. par. św. Marcina, loco;
Jakub Jędryczka, kawaler, zam. par. Podwyższenia Krzyża Św., Kłoda Górowska;

Amanda Turkowiak, panna, zam. par. św. Niepokalanego Poczęcia NMP, Lasocice;
Mateusz Szymkowiak, kawaler, zam. par. św. Marcina, loco;

Osoby, które wiedzą o przeszkodach małżeńskich wyżej wymienionych
winni poinformować o tym miejscowego proboszcza.

 

 

Odeszli do wieczności:

† Marian Matuszewski, przeżył 93 lata;

† Joanna Sprengel, przeżyła 84 lata;

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

 

 

 

Intencje mszalne – czerwiec

 

Sobota – 1 Czerwca 2024 – św. Justyna
M 18:00 † Janina, Marian Ginter, Anna, Ryszard, Magdalena Spychaj i za zmarłych
z rodzin Poślednik, Ginter, Spychaj i Zakrzewskich
Niedziela – 2 Czerwca 2024
M 8:30 † Teresa Weber (1. rocz. śmierci)
T 10:00 W intencji ks. Macieja (42. rocz. święceń kapłańskich), z podziękowaniem
za każdą łaskę Bożą i z prośbą o łaskę wierności do końca, zdrowia i opiekę św. Józefa
T 11:30 W intencji Barbary i Stanisława (z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca),
z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej
Poniedziałek – 3 Czerwca 2024 – św. Karola Lwangi i Towarzyszy
M 18:00 † Stefania, Franciszek Wojciechowscy
Wtorek – 4 Czerwca 2024
M 18:00 † Kazimiera, Kazimierz Maćkowiak
Środa – 5 Czerwca 2024 – św. Bonifacego
M 18:00 1) w intencji ks. Macieja – o zdrowie, siłę do posługi i opiekę św. Józefa;

2) † Helena, Bernard Robaszewscy – intencja od dzieci;

3) † Andrzej Kusior – intencja od rodzin Kaczmarzyk, Kobielusz i Wrzask
z Izdebnej;

4) † Stanisława (13. rocz. śmierci) i za zmarłych z rodzin Wechtów i Gładków;

5) † Zdzisław Jakubowski – intencja od brata Bogdana z rodziną;

6) Władysław Sworacki – intencja od Krystyny Drymel oraz Joanny
i Rajmunda Szymkowiak z córką;

7) Czesław Kędzierski – intencja od Rafała z Bukówca Górnego z rodziną oraz Ani z Krzycka Wielkiego;

Czwartek – 6 Czerwca 2024
T 15:00 Msza Święta ślubna Klaudii i Dawida
M 18:00 † Zbigniew Noga – intencja od Magdaleny, Krzysztofa, Ireny, Iwony
z rodzinami
Piątek – 7 Czerwca 2024 – Najświętszego Serca Jezusa
M 9:00 Msza Święta jako zadośćuczynienie Sercu Jezusa za grzechy nasze i całego świata
M 18:00 W pewnej intencji
Sobota – 8 Czerwca 2024 – Niepokalanego Serca Maryi
M 18:00 † Władysław, Łucja Sworaccy – intencja od syna Zbigniewa z rodziną
Niedziela – 9 Czerwca 2024
M 8:30 † Monika, Jan Malepszak, Teresa, Franciszek Chrastek i za zmarłych
z obu stron
T 10:00 † Józefa, Stefan Stańczuk i za zmarłych z rodziny Stańczuk
T 11:30 I rocznica Komunii Świętej
Poniedziałek – 10 Czerwca 2024 – bł. Bogumiła
M 9:00 Za Parafian
Wtorek – 11 Czerwca 2024 – św. Barnaby
M 18:00 † Teresa, Czesław, Stanisław Frąckowiak i za zmarłych z rodziny Frąckowiaków
Środa – 12 Czerwca 2024
M 18:00 1) w intencji ks. Macieja – o zdrowie, siłę do posługi i opiekę św. Józefa;

2) w intencji Wiktorii (16. rocz. urodzin), z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, zdrowie i dary Ducha Świętego;

3) † Andrzej Kusior – intencja od koleżanek i kolegów z rocznika 1954;

4) † Halina Matczak (2. rocz. śmierci);

5) † Marek Skrzypczak – intencja od Zarządu i Pracowników Działu Sprzedaży FABIOS S.A.

6) † rodziców: Wanda, Zygmunt Urban, Anna, Bronisław Luberda;

7) † Alina Ambroży – intencja od męża z synami;

Czwartek – 13 Czerwca 2024 – św. Antoniego Padewskiego
M 18:00 † Teresa Łopata (1. rocz. śmierci)
Piątek – 14 Czerwca 2024 – bł. Michała Kozala
M 18:00 † Tomasz Osses (rocz. śmierci), Janina, Jan Schwarz, Bogumiła, Zofia, Leon Piotrowscy
Sobota – 15 Czerwca 2024
M 18:00 † Ludwika, Stanisław, Zenon Majorczyk
Niedziela – 16 Czerwca 2024
M 8:30 † Henryk Kozłowski (1. rocz. śmierci)
T 10:00 † Zenon Cichoszewski
T 11:30 † Stanisława Bończak i za zmarłych z rodziny Piekarczyków
Poniedziałek – 17 Czerwca 2024 – bł. Alberta Chmielowskiego
M 9:00 Za Parafian
Wtorek – 18 Czerwca 2024
M 10:00 Msza Święta z udzieleniem sakramentu chorych
T 18:00 Msza Święta z udzieleniem sakramentu bierzmowania
Środa – 19 Czerwca 2024
M 18:00 1) w intencji ks. Macieja – o zdrowie, siłę do posługi i opiekę św. Józefa;

2) † Zdzisław Lester;

3) † Tomasz Szady – intencja od rodziny Walachowskich;

4) † Jan Wencel – intencja od siostry Elżbiety z rodziną;

5) † Alina Ambroży – intencja od kuzyna Zenka z Marzeną i synami;

6) † Daria Kubaszewska – intencja od mieszkańców Parku i koleżanek;

7) † Jan Koszyczarek, Andrzej Wołos i za zmarłych z obu stron;

8) † Kazimiera Chudziak – intencja od Małgosi;

Czwartek – 20 Czerwca 2024
M 18:00 † Teodora, Czesław Walachowscy, Tomasz, Wacława Marcinek i za zmarłych z rodzin Walachowskich i Korbik
Piątek – 21 Czerwca 2024 – św. Alojzego Gonzagi
T 8:00 Msza Święta na zakończenie roku szkolnego
M 18:00 W intencji Dariusza – z podziękowaniem za skarb wiary z chrztu św. i z prośbą o jej pomnożenie i radość jako dar Ducha Świętego
Sobota – 22 Czerwca 2024
M 18:00 W intencji małżonków Karoliny i Jarosława (30. rocz. ślubu) i Natalii i Adama (1. rocz. ślubu), z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Najświętszej
Niedziela – 23 Czerwca 2024
M 8:30 † Felicja, Antoni Wątor i za zmarłych z rodzin Sobiechów i Wątorów
T 10:00 † Władysława, Andrzej Pietrowiak, Józefa, Franciszek Wojciechowscy
i za zmarłych z obu rodzin
T 11:30 † Jan Janiszewski i za zmarłych z rodzin Janiszewskich i Poprawskich
Poniedziałek – 24 Czerwca 2024 – Narodzenie św. Jana Chrzciciela
M 9:00 Za Parafian
Wtorek – 25 Czerwca 2024 – NMP Świętogórskiej z Gostynia
M 18:00 † Maria, Albin, Tadeusz Szady
Środa – 26 Czerwca 2024
M 18:00 1) w intencji ks. Macieja – o zdrowie, siłę do posługi i opiekę św. Józefa;

2) o zdrowie i błogosławieństwo w rodzinie;

3) † Władysław Świerzewski, Dionizy, Stefania, Aleksander Sawiccy
i za zmarłych z rodz. Tokarskich;

4) † Józef Kote – intencja od żony i córek Justyny i Joanny z rodzinami;

5) † Eugeniusz Maziarka – intencja od rodzin Kasprzyków i Zygmanowskich z Lipna;

6) † Władysław Sworacki – intencja od siostry z rodziną;

7) † Zdzisław Zielonka, Tadeusz Rzyszczak;

Czwartek – 27 Czerwca 2024
M 18:00 † Genowefa (9. rocz. śmierci), Jan Gloger, Joachim Krakowiak, Jolanta Mazidenska
Piątek – 28 Czerwca 2024 – św. Ireneusza
M 18:00 † Helena, Antoni, Kazimierz, Stanisław Musielak, Leon Fiebig i za zmarłych z rodz. Kozłowskich
Sobota – 29 Czerwca 2024 – św. Apostołów Piotra i Pawła
M 18:00 † Marianna Samson (rocz. śmierci) i za zmarłych z rodz. Samsonów
i Tokarskich
Niedziela – 30 Czerwca 2024
M 8:30 † Halina, Eugeniusz Wyżkiewicz i za zmarłych z rodz. Wyżkiewiczów, Stachowiaków, Mierzyńskich i Bednarczyków
T 10:00 W intencji Macieja (4. rocz. urodzin), z podziękowaniem za otrzymane łaski
i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Najświętszej dla dziecka i rodziców
T 11:30 † Jan Woźny (2. rocz. śmierci), Zenon Dudziak i za zmarłych z rodzin Woźnych i Tomczyków

 

Legenda:

M – Msza Święta w kościele św. Marcina;

T – Msza Święta w kościele św. Teresy Benedykty (Edyty Stein)

Plan spotkań duszpasterskich w czerwcu

05.06 (środa) – po Mszy Świętej – Zapisy na przygotowanie do bierzmowania – młodzież klas VII – kościół św. Marcina;

06.06 (czwartek) – godz. 19.00 – kandydaci do bierzmowania (kościół św. Marcina);

08.06 (sobota) – godz. 10.30 – Spotkanie ministrantów i dzieci z grupy eucharystycznej przy grillu (probostwo);

12.06 (środa) – godz. 19.00 – kandydaci do bierzmowania (kościół św. Edyty);

13.06 (czwartek) – godz. 19.00 – Spotkanie dla rodziców dzieci, które w 2025r. przystąpią do I Komunii Świętej (kościół św. Marcina);

18.06 (wtorek) – odwiedziny parafii przez ks. bpa Grzegorza Balcerka;

19.06 (środa) – po Mszy Świętej – Zapisy na przygotowanie do bierzmowania – młodzież klas VII – kościół św. Marcina;

20.06 (czwartek) – po Mszy Świętej – Klub św. Józefa (probostwo);

26.06. (środa) – po Mszy Świętej – Grupa modlitewna św. Moniki (kościół św. Marcina);

27.06. (czwartek) – godz. 18.00 – Msza Święta i katecheza przed chrztem dziecka (kościół św. Marcina);

9. Niedziela Zwykła (2.06.2024)

  1. Dziękuję za zaangażowanie w przygotowanie i przebieg Uroczystości Bożego Ciała: dziękuję budowniczym ołtarzy, Druhom Strażakom za zabezpieczenie trasy przejścia oraz niesienie baldachimu, paniom niosącym świece, pocztom sztandarowym, służbie liturgicznej, dziewczynkom z Grupy Eucharystycznej, dziewczynkom sypiącym kwiatki, dzieciom pierwszokomunijnym, orkiestrze, pani solistce i panu organiście, panom kościelnym, osobom, które udekorowały swoje domy i wszystkim Wam za udział w procesji Bożego Ciała oraz świadectwo wiary. Dziękuję także za modlitwę i obecność na Mszy Świętej rocznicowej kursu kapłańskiego 2002 oraz za pomoc w organizacji spotkania Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszeniu Przyjaciół Ziemi Lipieńskiej oraz restauracji Bunio. Za wszelką życzliwość serdeczne Bóg zapłać.
  2. W kalendarzu liturgicznym:
  • W poniedziałek – św. Karola Lwangi i Towarzyszy;
  • W środę – św. Bonifacego;
  • W piątek – Najświętszego Serca Jezusa;
  • W sobotę – Niepokalanego Serca Maryi;
  1. Biuro Parafialne będzie czynne w najbliższym tygodniu tylko w środę od 16:00 do 17:00.
  2. Msze Święte w dni powszednie o godz. 18.00. Do czwartku w łączności z Mszą Świętą śpiewać będziemy nieszpory o Najświętszym Sakramencie, a na zakończenie Mszy Świętej procesja wokół kościoła.
  3. Nabożeństwa czerwcowe:
  • Od poniedziałku do soboty –; po Mszy Świętej wieczornej
  • W niedzielę: dzisiaj po Mszy o 11.30 w łączności z procesją, za tydzień po Mszy o 10.00;
  1. Zapisy na przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla młodzieży z klas VII oraz starszych, którzy jeszcze bierzmowania nie przyjęli w środę (05.06) po Mszy Świętej w kościele św. Marcina (będzie jeszcze jeden termin do zapisu: 19.06)
  2. Kandydaci do bierzmowania, którzy mają przyjąć ten sakrament 18 czerwca spotykają się w czwartek, 6 czerwca o godz. 19.00 w kościele św. Marcina. Obecność obowiązkowa.
  3. W tym tygodniu I piątek miesiąca i jednocześnie Uroczystość Serca Pana Jezusa:
  • Msze Święte: 9.00 i 18.00; po każdej Mszy nabożeństwo do Serca Jezusa;
  • Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej: od godz. 8.30 do 8.50 oraz od 16.00 do 17.40;
  • Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;
  1. W sobotę święto Niepokalanego Serca Maryi – dodatkowa Msza Święta z liturgią ku czci Matki Bożej o godz. 9.00.
  2. Zbiórka ministrantów oraz spotkanie dzieci z Grupy Eucharystycznej w sobotę o godz. 10.30 na probostwie.
  3. Spotkanie dla rodziców dzieci, które w przyszłym roku mają przystąpić do I komunii świętej (z zapisami dzieci) odbędzie się w następny czwartek (13 czerwca) o godz. 19.00 w kościele św. Marcina.

Ogłoszenia parafialne także na stronie www.parafiawilkowice.pl

Tel kontaktowy: 532-163-044

  1. Dziękuję za troskę o nasze kościoły i ich otoczenie. Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za prace wykonane przy kościele św. Edyty oraz za dar ołtarza: vasculum do obu kościołów, kielichopuszkę i czerwony ornat. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia uroczystości komunijnych i białego tygodnia. Dziękuję za okazywaną życzliwość. Bóg zapłać.
  2. W kalendarzu liturgicznym:
  • W środę – św. Urszuli Ledóchowskiej;
  • W czwartek – Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa;
  • W piątek – Nawiedzenie NMP;
  • W sobotę – św. Justyna;
  1. Biuro Parafialne będzie czynne we wtorek od godz. 19:00 do 20:00, oraz w środę od 16:00 do 17:00.
  2. Msze Święte w dni powszednie:
  • Poniedziałek – 12.00;
  • Wtorek, środa i sobota – 18.00;
  • Czwartek (Boże Ciało) – godz. 30 (św. Marcina) i 10.00
    (św. Teresy Benedykty)
  • Piątek (z nieszporami) – 18.00;
  1. Adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek i środę od 17.15.
  2. Nabożeństwa majowe:
  • W niedzielę po Mszy Świętej o godz. 8.30;
  • We wtorek, środę i w piątek – po Mszy Świętej;
  • W czwartek (Boże Ciało) po Mszy Świętej o godz. 10.00;
  1. W poniedziałek (27 maja) będziemy gościć w naszej parafii księży wyświęconych w roku 2002 w naszej archidiecezji. O godz. 12.00 w kościele św. Marcina będzie odprawiona przez nich Msza Święta dziękczynna za dar powołania. Serdecznie zapraszam do włączenia się do tego dziękczynienia oraz prośby o nowe powołania do Służby Bożej.
  2. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała.
  • Msze Święte z Uroczystości: środa, godz. 18.00 oraz czwartek godz. 8.30 i 10.00.
  • Po Mszy Świętej o godz. 10.00 z kościoła św. Teresy Benedykty wyruszy procesja do czterech ołtarzy:

Trasa procesji: z kościoła św. Edyty skręcimy w ul. Dworcową, następnie przesmykiem przejdziemy na ul. Szkolną po czym skręcimy w ul. Święty Marcin do kościoła parafialnego;

Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy: I (przy figurze św. Jana Nepomucena – ul. Dworcowa) – rodzice i dzieci pierwszokomunijne; II (przy wejściu z przesmyku na ul. Szkolną) – Grupę Koronki do Miłosierdzia Bożego; III (na skrzyżowaniu ulic Lipowa i Szkolna – przy figurze) – Koło Gospodyń Wiejskich;
IV (na „górce”) – Wspólnotę Żywego Różańca;

  • Bardzo proszę Druhów Strażaków o zabezpieczenie trasy przejścia a także niesienie baldachimu, zapraszam poczty sztandarowe, dziewczynki sypiące kwiatki i wszystkich wiernych do pięknego przeżycia tego wyjątkowego święta i jego oktawy; Bardzo proszę także o udekorowanie naszych domów emblematami eucharystycznymi bądź innymi pobożnymi obrazkami;
  • W oktawie Bożego Ciała po Mszy Świętej procesja wokół kościoła (w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.30)
  • W piątek i od poniedziałku do czwartku w oktawie Bożego Ciała podczas Mszy Świętej śpiewać będziemy nieszpory
    o Najświętszym Sakramencie;
  1. Od soboty nabożeństwa do Serca Jezusa: w sobotę po Mszy Świętej o godz. 18.00 a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.30;
  2. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. O godz. 9:00 nabożeństwo I sobót miesiąca (różaniec oraz Msza Święta) na które zapraszam szczególnie członków Wspólnoty Żywego Różańca. Objazd chorych i starszych Parafian z komunią św. od godz. 10:00.

Ogłoszenia parafialne także na stronie www.parafiawilkowice.pl

Tel kontaktowy: 532-163-044

 

Zapowiedzi przedślubne:
Monika Białas, panna, zam. par. św. Marcina, loco;
Michał Samelczak, kawaler, zam. par. św. Marcina, loco;

Osoby, które wiedzą o przeszkodach małżeńskich wyżej wymienionych
winni poinformować o tym miejscowego proboszcza.

Zesłanie Ducha Świętego (19.05.2024)

  1. Dziękuję za troskę o nasze kościoły, za okazywaną życzliwość. Dziękuję panu Aleksandrowi Szturo za prace wykonane przy probostwie.
  2. W kalendarzu liturgicznym:
  • W poniedziałek – NMP Matki Kościoła
  • W czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
  • W piątek – NMP Wspomożycielki Wiernych;
  1. Biuro Parafialne będzie czynne we wtorek od godz. 19:00 do 20:00, w środę od 16:00 do 17:00 oraz w czwartek od 9:00 do 10:00.
  2. Msze Święte w dni powszednie w tym tygodniu o godz. 18.00 w kościele św. Teresy Benedykty;
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu od wtorku do piątku od godz. 17:15.
  4. Nabożeństwa majowe:
  • W niedzielę po Mszy Świętej o godz. 8.30;
  • Od poniedziałku do piątku – po Mszy Świętej;
  • W sobotę – po Mszy Świętej w kościele i o godz. 20.00 przy figurze Matki Bożej przy ul. Szkolnej (obok sklepu papierniczego);
  1. Rada Ekonomiczna spotyka się w środę po Mszy Świętej na probostwie.
  2. Rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest dziecka w czerwcu zapraszam na spotkanie w czwartek do kościoła św. Teresy Benedykty:
    o godz. 18.00 Msza Święta i po niej katecheza.
  3. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 zaśpiewa chór z Bukówca Górnego.
  4. W następny poniedziałek (27 maja) będziemy gościć w naszej parafii księży wyświęconych w roku 2002 w naszej archidiecezji. O godz. 12.00 w kościele św. Marcina będzie odprawiona przez nich Msza Święta dziękczynna za dar powołania.
  5. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała (30 maja). Po Mszy Świętej o godz. 10.00 z kościoła św. Teresy Benedykty wyruszy procesja do czterech ołtarzy:
  • Trasa procesji: z kościoła św. Edyty skręcimy w ul. Dworcową, następnie przesmykiem przejdziemy na ul. Szkolną po czym skręcimy w ul. Święty Marcin do kościoła parafialnego;
  • Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy: I (przy figurze św. Jana Nepomucena – ul. Dworcowa) – rodzice i dzieci pierwszokomunijne; II (przy wejściu z przesmyku na ul. Szkolną) – Grupę Koronki do Miłosierdzia Bożego; III (na skrzyżowaniu ulic Lipowa i Szkolna – przy figurze) – Koło Gospodyń Wiejskich;
    IV (na „górce”) – Wspólnotę Żywego Różańca;

 

Ogłoszenia parafialne także na stronie www.parafiawilkowice.pl

Tel kontaktowy: 532-163-044

Zapowiedzi przedślubne:

 

Monika Białas, panna, zam. par. św. Marcina, loco;

Michał Samelczak, kawaler, zam. par. św. Marcina, loco;

Osoby, które wiedzą o przeszkodach małżeńskich wyżej wymienionych
winni poinformować o tym miejscowego proboszcza.

Wniebowstąpienie Pańskie (12.05.2024)

  1. Dziękuję za troskę o nasze kościoły, za okazywaną życzliwość.
  2. W kalendarzu liturgicznym:
  • We wtorek – św. Macieja Apostoła;
  • W czwartek – św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski;
  1. Biuro Parafialne będzie czynne w najbliższym tygodniu w środę od 16:00 do 17:00 oraz w czwartek od 9:00 do 10:00.
  2. Msze Święte w dni powszednie:
  • Poniedziałek – godz. 9.00;
  • Od wtorku do soboty – godz. 18.00;
  1. Adoracja Najświętszego Sakramentu od wtorku do piątku
    od godz. 17:15.
  2. Nabożeństwa majowe:
  • W niedzielę po Mszy Świętej o godz. 8.30;
  • Od poniedziałku do piątku – po Mszy Świętej;
  • W sobotę – po Mszy Świętej w kościele i o godz. 20.00 przy figurze Matki Bożej przy ul. Święciechowskiej (naprzeciw kościoła);
  1. We wtorek święto ku czci św. Macieja Apostoła. To także dzień imienin ks. Macieja Kubiaka. Pamiętajmy w modlitwie o dawnym wilkowickim duszpasterzu.
  2. W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, dzieci naszej parafii przystąpią do I Komunii Świętej podczas Mszy Świętych o godz. 10.00 i 12.00 w kościele św. Teresy Benedykty:
  • Próby przed Uroczystością w kościele św. Edyty: Grupa I – wtorek i czwartek o godz. 19.00; Grupa II – w środę i piątek o godz. 19.00;
  • Spowiedź dzieci przed I Komunią w sobotę w kościele św. Edyty: 9.30 – Grupa I; godz. 10.30 – gr. II;
  • Biały tydzień: Msze Święte od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 w kościele św. Edyty;
  • Bardzo proszę Czcigodnych Parafian o modlitwę w intencji dzieci oraz ich rodziców;
  1. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała (30 maja). Po Mszy Świętej
    o godz. 10.00 z kościoła św. Teresy Benedykty wyruszy procesja
    do czterech ołtarzy:
  • Trasa procesji: z kościoła św. Edyty skręcimy w ul. Dworcową, następnie przesmykiem przejdziemy na ul. Szkolną po czym skręcimy w ul. Święty Marcin do kościoła parafialnego;
  • Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy: I (przy figurze św. Jana Nepomucena – ul. Dworcowa) – rodzice i dzieci pierwszokomunijne; II (przy wejściu z przesmyku na ul. Szkolną) – Grupę Koronki do Miłosierdzia Bożego; III (na skrzyżowaniu ulic Lipowa i Szkolna – przy figurze) – Koło Gospodyń Wiejskich;
    IV (na „górce”) – Wspólnotę Żywego Różańca;

 

Ogłoszenia parafialne także na stronie www.parafiawilkowice.pl

Tel kontaktowy: 532-163-044

 

Odeszły do wieczności:

† Alina Ambroży, przeżyła 54 lata

† Daria Kubaszewska, przeżyła 36 lat

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

 

Intencje mszalne – Maj 2024

 

Sobota – 4 Maja 2024 – św. Floriana
M 18:00 W intencji małżonków Reginy i Henryka (45. rocz. ślubu), z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, zdrowie, opiekę Matki Najświętszej oraz o Bożą Opatrzność nad całą rodziną
Niedziela – 5 Maja 2024
M 8:30 † Franciszek Kurpisz, Walentyna, Feliks Woźniak i za zmarłych z rodzin Kurpiszów, Woźniaków i Rydlichowskich
T 10:00 † Zbigniew Noga – intencja od siostry z rodziną
T 11:30 W intencji Moniki i Dominika (z okazji imienin), w podziękowaniu za dar życia i wszystkie otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej
Poniedziałek – 6 Maja 2024 – św. Filipa i Jakuba
M 9:00 Za Parafian
Wtorek – 7 Maja 2024
M 18:00 † Stefania, Franciszek Wojciechowscy
Środa – 8 Maja 2024 – św. Stanisława Bp-a, Patrona Polski
M 18:00 1) w intencji ks. Macieja – o zdrowie, siłę do posługi i opiekę św. Józefa;

2) † Zdzisław Jakubowski – intencja od sąsiadów z ul. Okrężnej;

3) † Andrzej Kusior – intencja od córki Karoliny z rodziną;

4) † Teresa Ratajczak – intencja od siostry Marii z rodziną;

Czwartek – 9 Maja 2024
M 18:00 † Wacław, Maria Szturo, Pelagia, Aleksander Andrzejszczak, Irena Domańska
Piątek – 10 Maja 2024
M 18:00 † Jerzy, Lucyna, Edmund Wojciechowscy, Teresa, Tadeusz Olejniczak
i za zmarłych z ich rodzin
Sobota – 11 Maja 2024
M 18:00 † Władysława Talaga i za zmarłych z rodzin Talaga i Drymel
Niedziela – 12 Maja 2024 – Wniebowstąpienie Pańskie
M 8:30 W intencji małżonków Aleksandry i Bartosza (18. rocz. ślubu),
z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, zdrowie, opiekę Matki Najświętszej i Bożą Opatrzność nad całą rodziną
T 10:00 W intencji małżonków Emilii i Wołodymira (5. rocz. ślubu),
z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, zdrowie, opiekę Matki Najświętszej i Bożą Opatrzność nad całą rodziną
T 11:30 W intencji Oli (11. rocz. urodzin), z podziękowaniem za otrzymane łaski
i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, zdrowie i dary Ducha Świętego
Poniedziałek – 13 Maja 2024
M 9:00 Za Parafian
Wtorek – 14 Maja 2024 – św. Macieja Apostoła
M 18:00 W intencji ks. Macieja (z okazji imienin) – o mądrość, świętość, siły do dalszej posługi kapłańskiej oraz o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej
i św. Józefa – intencja od Margaretek
Środa – 15 Maja 2024
M 18:00 1) w intencji ks. Macieja – o zdrowie, siłę do posługi i opiekę św. Józefa;

2) w intencji Nadii (18. rocz. urodzin), z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego w dorosłym życiu;

3) † Tomasz Szady – intencja od sąsiadów z ul. Dworcowej;

4) † Zdzisław Jakubowski – intencja od rodziny Jakubowskich ze Środy;

5) † Benigna, Ludwik Hanusek, Aurelia, Edward Matczak i za zmarłych
z rodzin Hanusek i Matczak

6) † Marek Skrzypczak – intencja od Beaty z córkami i wnukiem;

Czwartek – 16 Maja 2024 – św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski
M 18:00 † Zdzisław, Marek, Józef Rogalka i za zmarłych z rodzin Kaczmarków
i Miedzińskich
Piątek – 17 Maja 2024
M 18:00 W intencji Daniela (35. rocz. urodzin), z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, zdrowie i dary Ducha Świętego
Sobota – 18 Maja 2024
M 15:00 Msza Święta ślubna Natalii i Krzysztofa
M 18:00 † Stanisława Maćkowiak – intencja od siostry Heleny z mężem i dziećmi
Niedziela – 19 Maja 2024 – Zesłanie Ducha Świętego
M 8:30 † Teresa Koszyczarek (1. rocz. śmierci)
T 10:00 I Komunia Święta
T 12:00 I Komunia Święta
Poniedziałek – 20 Maja 2024 – NMP Matki Kościoła
T 18:00 O Boże błogosławieństwo dla rodziny oraz za zmarłych z rodzin Lewandowskich, Kuczkowskich i Górczak
Wtorek – 21 Maja 2024
T 18:00 † Franciszek Kusior (rocz. śmierci) i za zmarłych z rodzin Kusiorów
i Krakowiaków
Środa – 22 Maja 2024
T 18:00 1) w intencji ks. Macieja – o zdrowie, siłę do posługi i opiekę św. Józefa;

2) † Edmund Adamczak;

3) † Stanisław Foterek (6. rocz. śmierci);

4) † Jan Wencel – intencja od córki Anny z rodziną;

5) † Andrzej Kusior – intencja od rodzin Borowskich i Wykręt
z Bielska Białej;

6) † Karolina Michalewska (16. rocz. śmierci) i za zmarłych z rodzin Michalewskich i Kowalskich;

7) † Eugeniusz Maziarka – intencja od sąsiadów;

8) † Helena, Aleksy, Agnieszka, Florian Senfleben, Danuta, Michał Bródka, Helena, Kazimierz Owsianni, Jerzy, Mirosław Napierała, Łukasz Pawlik;

Czwartek – 23 maja 2024 –

Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana

T 18:00 † Krystyna, Mieczysław Konatowscy
Piątek – 24 maja 2024 – NMP Wspomożycielki Wiernych
T 18:00 † Jan Grzesinski (1. rocz. śmierci)
Sobota – 25 maja 2024
T 15:00 Msza Święta ślubna Katarzyny i Andrzeja
M 18:00 Z podziękowaniem Panu Bogu za dar kapłaństwa ks. proboszcza, z prośbą
o światło, moc Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej
Niedziela – 26 maja 2024 – Najświętszej Trójcy
M 8:30 † Wiktoria, Walentyna, Czesław Szady, Eufrozyna, Piotr, Franciszek Samol, Józef Szymkowiak
T 10:00 † Wanda, Antoni Śliwa, Marianna, Ryszard, Piotr Karpiuk, Piotr Jędraszyk
T 11:30 † Danuta Klaba (2. rocz. śmierci)
Poniedziałek – 27 maja 2024
M 12:00 Msza Święta dziękczynna za dar kapłaństwa księży wyświęconych
w 2002 roku
Wtorek – 28 maja 2024
M 18:00 † Michał Andrzejewski (1. rocz. śmierci)
Środa – 29 maja 2024 – św. Urszuli Ledóchowskiej
M 18:00 1) w intencji ks. Macieja – o zdrowie, siłę do posługi i opiekę św. Józefa;

2) w intencji Zuzanny (1. rocz. urodzin) i Pawła (55. rocz. urodzin),
z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie, opiekę Matki Najświętszej dla solenizantów i ich rodzin;

3) o szczęśliwe rozwiązanie dla Mariki oraz o zdrowie dla mamy i dziecka;

4) † Teresa, Jan Koszyczarek, Andrzej Wołos i za zmarłych z obu rodzin;

5) † Aleksander Misiorny (rocz. śmierci) i za zmarłych z rodziny;

6) † Tomasz Szady – intencja od szwagra z żoną;

7) † Marek Skrzypczak – intencja od rodziny Bartoszów

Czwartek – 30 Maja 2024 – Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
M 8:30 † Czesław, Marta Wawrzyniak, Hieronim, Aleksandra Górzni i za zmarłych z rodziny
T 10:00 Za Parafian

po Mszy Świętej procesja do czterech ołtarzy

Piątek – 31 Maja 2024 – Nawiedzenie NMP
M 18:00 † Andrzej Bujakiewicz, Zofia, Franciszek, Florian Bujakiewicz
Sobota – 1 Czerwca 2024
M 9:00 Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi
M 15:00 W intencji małżonków Arlety i Marka (35. rocz. ślubu), z podziękowaniem
za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, zdrowie, opiekę Matki Najświętszej i Bożą Opatrzność nad całą rodziną
M 18:00 † Janina, Marian Ginter, Anna, Ryszard, Magdalena Spychaj i za zmarłych
z rodzin Poślednik, Ginter, Spychaj i Zakrzewskich
Niedziela – 2 Czerwca 2024
M 8:30 † Teresa Weber (1. rocz. śmierci)
T 10:00 W intencji ks. Macieja (42. rocz. święceń kapłańskich), z podziękowaniem
za każdą łaskę Bożą i z prośbą o łaskę wierności do końca, zdrowia i opiekę św. Józefa
T 11:30 W intencji Barbary i Stanisława (z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca),
z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej

 

Legenda:

M – Msza Święta w kościele św. Marcina;

T – Msza Święta w kościele św. Teresy Benedykty (Edyty Stein)

Plan spotkań duszpasterskich w maju:

Plan spotkań duszpasterskich w maju:

05.05. (niedziela) – po Mszy Świętej o godz. 11.30 – Dzieci pierwszokomunijne (kościół św. Edyty);

08.05 (środa) – po Mszy Świętej – Parafialny Zespół Caritas (probostwo);

09.05 (czwartek) – po Mszy Świętej – Rada Duszpasterska (probostwo);

12.05 (niedziela) – po Mszy Świętej o godz. 11.30 – kandydaci do bierzmowania (kościół św. Edyty);

14-17.05 (worek – piątek) – godz. 19.00 – próby przed I Komunią Świętą (kościół św. Edyty);

18.05 (sobota) – od  godz. 9.30 – Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych (kościół św. Edyty);

19.05 (niedziela) – godz. 10.00 i 12.00 – I Komunia Święta (kościół św. Edyty);

20-24.05 (poniedziałek – piątek) – godz. 18.00 – Biały Tydzień (kościół św. Edyty);

22.05. (środa) – po Mszy Świętej – Rada Ekonomiczna (probostwo);

23.05. (czwartek) – po Mszy Świętej – Katecheza przed chrztem dziecka (kościół św. Edyty);

24.05. (piątek) – godz. 19.00 – Zapisy na przygotowanie do bierzmowania – młodzież klas VII – kościół św. Marcina;

25.05 (sobota) – godz. 9.30 – Zbiórka ministrantów (probostwo);

25.05 (sobota) – godz. 11.00 – Grupa Eucharystyczna Dzieci (probostwo);