21. Niedziela Zwykła (27.08.2023)

1. Dziękuję za troskę o nasze kościoły, za wszelkie dobro, ofiary i okazywaną życzliwość. Dziękuję zaangażowanym w przygotowanie dożynek: Pani Sołtys, Stowarzyszeniu Przyjaciół Ziemi Lipieńskiej oraz wszystkim ludziom dobrej woli.
  2. W kalendarzu liturgicznym:
  • W poniedziałek – św. Augustyna;
  • We wtorek – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela;
  1. Biuro Parafialne w okresie wakacyjnym będzie czynne we wtorek od godz. 19:00 do 20:00 i w środę od 16:00 do 17:00.
    W czwartek Biuro będzie nieczynne.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu od wtorku do soboty od godz. 17:15.
  3. Katecheza dla rodziców i chrzestnych chcących ochrzcić swoje dziecko we wrześniu w najbliższy czwartek. Godzina 18.00 – Msza Święta i po niej katecheza.
  4. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca:
  • W piątek: Msza Święta jako zadośćuczynienie za grzechy nasze o godz. 9.00, a po niej nabożeństwo do Serca Jezusa; okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 16.30;
  • W sobotę: Nabożeństwo I sobót miesiąca (różaniec i Msza Święta) o godz. 9.00 – szczególnie zapraszam członków Wspólnoty Żywego Różańca, objazd chorych i starszych Parafian z komunią św. od godz. 10.00.
  1. Zbliża się początek nowego roku szkolnego:
  • Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego
    w poniedziałek, 4 września o godz. 8.00 w kościele św. Edyty; zapraszam na tę eucharystię uczniów, rodziców oraz nauczycieli;
  • Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych z błogosławieństwem uczniów w przyszłą niedzielę (3 września) podczas Mszy Świętej o godz. 11.30;
  • Od przyszłej niedzieli dzieci zapraszam po „ziarenka”;
  1. Spotkanie dla rodziców dzieci, które mają przystąpić w naszej parafii do I komunii świętej w roku 2024 (z zapisami tychże dzieci) odbędzie się w czwartek (7 września) bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 18.00.

Ogłoszenia parafialne także na stronie www.parafiawilkowice.pl

Tel kontaktowy: 532-163-044

Odszedł do wieczności:

† Ryszard Sprengel, przeżył 86 lat
(pogrzeb we wtorek o godz. 12.00 w Lesznie, cmentarz przy ul. Kąkolewskiej)

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…