5. Niedziela Wielkiego Postu (17.03.2024)

1. Dziękuję za troskę o nasze kościoły, za okazywaną życzliwość. Dziękuję druhom strażakom za wykonane prace przy kościele św. Marcina. Dziękuję za ofiary na Daninę Diecezjalną oraz na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  2. W kalendarzu liturgicznym:
  • We wtorek – św. Józefa, Oblubieńca NMP;
  1. Biuro Parafialne będzie czynne w tym tygodniu w środę od 16:00 do 17:00 oraz w czwartek od 9:00 do 10:00.
  2. Msze Święte w dni powszednie:
  • Poniedziałek – godz. 9.00;
  • Od wtorku do soboty – godz. 18.00;
  1. Adoracja Najświętszego Sakramentu od środy do piątku od godz. 17:15.
  2. Zapraszam na nabożeństwa pasyjne:
  • Droga Krzyżowa: w piątek o godz. 9.00 w kościele św. Teresy Benedykty oraz po Mszy Świętej o godz. 18.00 w kościele św. Marcina;
  • Gorzkie Żale: w niedziele o godz. 14.30 w kościele św. Teresy Benedykty. Po Gorzkich Żalach – Msza Święta;
  1. Do niedzieli, 24 marca, odmawiać będziemy po komunii św. modlitwy nowennowe w intencji naszej Ojczyzny, zgody narodowej oraz poszanowania życia. Na zakończenie nowenny, w Wielki Poniedziałek o godz. 18.00 Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny.
  2. We wtorek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Po Mszą Świętą odmówimy litanię do św. Józefa. Po nabożeństwie spotkanie Klubu św. Józefa na probostwie.
  3. Grupa modlitewna św. Moniki (rodzice i dziadkowie modlący się za swoje dzieci i wnuki) spotyka się na różańcu w środę po Mszy Świętej.
  4. Rada Ekonomiczna spotyka się w czwartek o godz. 19.00 na probostwie.
  5. Odwiedziny chorych i starszych Parafian z komunią św. świąteczną
    w sobotę od godz. 9.00.
    Bardzo proszę zgłaszać osoby które miałbym odwiedzić z sakramentami (do których nie przychodzę zwykle w I soboty miesiąca).
  6. Za tydzień Niedziela Palmowa:
  • Podczas każdej Mszy Świętej święcenie palm;
  • Przed kościołem ministranci będą rozprowadzać bukieciki palmowe przez siebie przygotowane. Ofiary składane przy tej okazji będą przekazane na Dom Dziecka w Lesznie;
  • Procesja z palmami o godz. 11.15. Spotykamy się przy boisku. Bardzo proszę, aby dzieci przyniosły palemki wykonane w szkole podczas rekolekcji.
  1. Kiermasz komunijny odbędzie się w niedzielę palmową w godzinach od 9 do 13 w Pastorówce. Przyjedzie sklep Paramentum z Poznania
    i będzie można nabywać różne akcesoria związane z uroczystością komunijną (zaproszenia, pamiątki, różne elementy ubrania komunijnego) a także dekoracje świąteczne. Serdecznie zapraszam.
  2. Spowiedź wielkanocna w naszej parafii w Wielki Wtorek (26 marca)
    w kościele św. Teresy Benedykty. Spowiedź tradycyjnie rano od 8.00
    do 9.00 oraz wieczorem od 19.00 do 20.30.

Ogłoszenia parafialne także na stronie www.parafiawilkowice.pl

Tel kontaktowy: 532-163-044

Odeszła do wieczności:

† Teresa Ratajczak, przeżyła 86 lat

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…