Uroczystość Bożego Narodzenia (25.12.2022) – Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Bożego Narodzenia (25.12.2022)

Czcigodnym Parafianom i Szanownym Gościom składam najserdeczniejsze świąteczne życzenia. Oto Chrystus jest pośród nas. Oto Emmanuel, Bóg z nami! Niech doświadczenie bliskości Boga w radosnym przeżywaniu świąt Bożego Narodzenia w eucharystii, śpiewaniu kolęd oraz wspólnocie rodzinnej, będzie umocnieniem w podejmowaniu wszystkich  spraw dnia codziennego, które będą przychodzić.
Zdrowych, pełnych radości Świąt!

1. Dziękuję tym wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania naszych kościołów na święta. Dziękuję osobom, które zaangażowały się w posprzątanie kościołów, dziękuję ofiarodawcom choinek, osobom, które choinki przetransportowały do kościołów, oprawiły, ustawiły i udekorowały. Dziękuję także budowniczym żłóbków oraz wszystkim ludziom dobrej woli pomagającym na różny sposób, byśmy pięknie mogli przeżywać święta w naszych kościołach. Serdeczne Bóg zapłać.
  2. Biuro Parafialne będzie czynne w najbliższym tygodniu w dni powszednie bezpośrednio po mszach świętych.
  3. W niedzielę Uroczystość Bożego Narodzenia:
  • Pasterki: w wigilię o godz. 22.00 (w kościele św. Teresy Benedykty) oraz o północy (w kościele św. Marcina);
  • W I dzień świąt msze o godz. 10.00 i 11.30 (w kościele św. Teresy Benedykty);
  • W II dzień świąt msze o godz. 8.30 (św. Marcin) oraz o 10.00 i 11.30
    (św. Teresy Benedykty)
  1. Msze Święte w dni powszednie w tym tygodniu:
  • Wtorek i czwartek – godz. 18.00;
  • Środa i piątek – godz. 9.00;
  1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte z Uroczystości:
  • W sobotę, 31 grudnia o godz. 16.00 z nabożeństwem na zakończenie roku kalendarzowego (kościół św. Marcina);
  • W niedzielę, 1 stycznia o godz. 10.00, 11.30 i 15.30 (kościół św. Teresy Benedykty)
  1. Kilka informacji dotyczących planów na tegoroczną „kolędę”:
  • Zostaną odprawione Msze Święte „kolędowe” w intencji mieszkańców z prośbą o Boże błogosławieństwo dla poszczególnych rejonów naszej parafii (msze będą o godzinie 19.00):

3 stycznia – ul. Lipowa (nieparzyste) od ul. Granicznej do Bocznej z ulicami przyległymi;
4 stycznia – ul. Lipowa (nieparzyste) od ul. Dworcowej do Rabatowej, Kwiatowej i Konwaliowej z ulicami przyległymi;
9 stycznia
– ul. Lipowa (parzyste) z ulicami przyległymi od Miodowej do końca;
11 stycznia
– ul. Święciechowska z ulicami przyległymi;
13 stycznia
– ul. Szkolna z ulicami przyległymi;
16 stycznia –
Park z ulicami przyległymi oraz Kolejowa;
18 stycznia
– ul. Dworcowa do Mórkowskiej z ulicami przyległymi;
19 stycznia – ul. Dworcowa od Mórkowskiej z ulicami przyległymi;
24 stycznia – ul. Mórkowska z ulicami przyległymi i Karolewko;
26 stycznia – dla tych, którzy nie mogli w wyznaczonym dniu;

• Kolęda w domach odbywać się będzie w formule „na życzenie”. Bardzo proszę o informację od tych rodzin, które chciałyby „kolędę” we własnym domu (do końca tego roku), a później (po Nowym Roku) będziemy umawiać się na dogodną porę do odwiedzin;
  • Jeśli ktoś będzie miał wolę złożenia tzw. ofiary kolędowej będzie mógł to uczynić tylko i wyłącznie w kościele podczas mszy kolędowych lub w niedzielę. Podczas kolęd „na życzenie” nie będę zbierał żadnych „kopert”;

Kontakt telefoniczny: 604-074-348