10. Niedziela Zwykła (11.06.2023)

1. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała: dziękuję budowniczym ołtarzy, strażakom zabezpieczającym trasę przejścia procesji oraz niosącym baldachim, pocztom sztandarowym, dziewczynkom sypiącym kwiatki, dzieciom pierwszokomunijnym, służbie liturgicznej, Jakubowi za oprawę muzyczną i wszystkim uczestniczącym w procesji za piękne świadectwo miłości do Chrystusa. Dziękuję także zaangażowanym w przebieg oktawy: panom niosącym baldachim, dziewczynkom sypiącym kwiatki, pocztowi sztandarowemu oraz służbie liturgicznej.
  2. W kalendarzu liturgicznym:
  • We wtorek – św. Antoniego Padewskiego;
  • W środę – św. Michała Kozala;
  • W piątek – Najświętszego Serca Jezusa;
  • W sobotę – Niepokalanego Serca Maryi;
  1. Biuro Parafialne będzie czynne we wtorek od godz. 19:00 do 20:00, w środę od 16:00 do 17:00 oraz w czwartek od 9:00 do 10:00.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu od wtorku do soboty od godz. 17:15.
  3. Do dożynek parafialnych w łączności z nabożeństwami śpiewać będziemy suplikacje z prośbą o dobre urodzaje i zachowanie od wszelkich kataklizmów.
  4. Dziś po mszy można ofiarą do puszki wesprzeć KUL. Wydział Teologiczny UAM i szkoły katolickie.
  5. W oktawie Bożego Ciała po Mszy Świętej o godz. 18.00 procesja wokół kościoła.
  6. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. W sobotę (17 czerwca) odbędzie się parafialny dzień chorego. O godz. 10:00 będzie Msza Święta z udzieleniem sakramentu chorych (kościół św. Marcina) a później spotkanie przy kawie w salce strażackiej. Bardzo proszę o pomoc chorym i starszym Parafianom w dotarciu na spotkanie.
  8. Ostateczny termin zapisów do bierzmowania młodzieży z klas VII oraz starszych, którzy jeszcze do bierzmowania nie przystąpili w środę, 21 czerwca o godz. 19.00 w kościele św. Marcina.

Ogłoszenia parafialne także na stronie www.parafiawilkowice.pl

Tel kontaktowy: 532-163-044

Odeszła do wieczności:

† Teresa Weber, , przeżyła 72 lata

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…