17. Niedziela Zwykła (30.07.2023)

1. Dziękuję za troskę o nasze kościoły, za wszelkie dobro i życzliwość.
  2. W kalendarzu liturgicznym:
  • W poniedziałek – św. Ignacego z Loyoli;
  • We wtorek – św. Alfonsa Marii Liguoriego;
  • W piątek – św. Jana Marii Vianneya;
  1. Biuro Parafialne w okresie wakacyjnym będzie czynne we wtorek od godz. 19:00 do 20:00 i w środę od 16:00 do 17:00. W czwartek Biuro będzie nieczynne.
  2. Msze Święte w dni powszednie:
  • Poniedziałek – godz. 9.00;
  • Od wtorku do soboty – godz. 18.00;
  1. Adoracja Najświętszego Sakramentu od wtorku do piątku od godz. 17:15. Do dożynek parafialnych (26.08) na zakończenie adoracji śpiewać będziemy Suplikacje z prośbą o dobre urodzaje.
  2. We wtorek od godz. 12.00 i przez całą środę można zyskać odpust Porcjunkuli za pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Odpust można zyskać jeden raz.
  3. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:
  • W czwartek na zakończenie adoracji odmówimy litanię do Najświętszej Eucharystii;
  • W piątek okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 17.15, natomiast Litanię do Serca Jezusa odmówimy w łączności z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego.
  • W sobotę o godz. 9:00 nabożeństwo I sobót miesiąca (różaniec oraz Msza Święta) na które zapraszam szczególnie członków Wspólnoty Żywego Różańca. Nie będzie w tym miesiącu objazdu chorych i starszych Parafian z komunią św.
  1. Zbliża się odpust ku czci św. Teresy Benedykty (Edyty Stein). Msza Święta odpustowa odbędzie się 9 sierpnia (środa) o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam chętnych do przygotowania otoczenia kościoła św. Edyty do odpustu w najbliższą sobotę o godz. 10.10. Proszę zabrać ze sobą stosowne narzędzia (grabie, haczki itp.).
  2. Na plakatach informacje dotyczące odpustów w Osiecznej (odpust Porcjunkuli), w Lesznie (św. Maksymiliana Marii Kolbe)
    oraz w Górce Duchownej (Matki Bożej Pocieszenia).

Ogłoszenia parafialne także na stronie www.parafiawilkowice.pl

Tel kontaktowy: 532-163-044