1. Niedziela Adwentu (3.12.2023)

 1. Dziękuję za troskę o nasze kościoły, za okazywaną życzliwość. Bardzo dziękuję za przygotowanie dekoracji adwentowych w kościołach.
 2. W kalendarzu liturgicznym:
 • W środę – św. Mikołaja Biskupa;
 • W czwartek – św. Ambrożego;
 • W piątek – Niepokalane Poczęcie NMP;
 1. Biuro Parafialne będzie czynne we wtorek od godz. 19:00 do 20:00,
  w środę od 16:00 do 17:00 oraz w czwartek od 9:00 do 10:00.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu od wtorku do piątku od godz. 17:15 do 17.40.
 3. Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, w którym rozważać będziemy słowa: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Chciejmy podjąć dobre postanowienia adwentowe by był to prawdziwie czas zbliżania się do Chrystusa i pięknego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.
 4. Szczególnym momentem adwentu są Msze Święte Roratnie. Serdecznie zapraszam na roraty:
 • Poniedziałek o godz. 6.00 – szczególnie młodzież i dorosłych;
 • Od wtorku do piątku o godz. 18.00 – ze szczególnym uwzględnieniem dzieci;
 1. W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte o godz. 9.00 i 18.00 (roratnia). Tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 2. Bardzo dziękujemy za wsparcie akcji świątecznej Caritas Parafialnej skierowanej wobec uboższych, samotnych i starszych Parafian. Kosz w kościele św. Marcina będzie jeszcze stał przez cały tydzień, gdyby ktoś chciał jeszcze dołączyć. Za złożone dary i ofiary serdeczne Bóg zapłać.
 3. W zakrystii można nabywać świece wigilijne Caritas. Duża świeca oraz kula kosztują 20zł, mała świeca – 10zł.
 4. W kościele można nabywać również opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na potrzeby służby liturgicznej naszej parafii.
 5. W przyszłą niedzielę rodzice przedszkolaków naszej szkoły organizują przed kościołem św. Edyty (po mszy o 10.00 i 11.30) kiermasz ozdób świątecznych. Dochód zostanie przeznaczony
  na potrzeby tychże dzieci.
 6. Zapraszam dzieci do udziału w parafialnym konkursie adwentowo- świątecznym na szopkę bożonarodzeniową. Samodzielnie (pomoc najbliższej rodziny mile widziana) wykonane szopki w dowolnej technice proszę przynosić do kościoła do końca adwentu czyli do 24 grudnia.

 

Odszedł do wieczności:

† Józef Kote, zam. , przeżył 71 lat

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…