2. Niedziela Adwentu (10.12.2023)

Ogłoszenia parafialne

1. Dziękuję za troskę o nasze kościoły, o otoczenie (dziękuję za odśnieżenie), za wszelkie okazane dobro.
  2. W kalendarzu liturgicznym:
  • W środę – św. Łucji;
  • W czwartek – św. Jana od Krzyża;
  1. Biuro Parafialne będzie czynne we wtorek od godz. 19:00 do 20:00, w środę od 16:00 do 16:30 oraz w czwartek od 9:00 do 10:00.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek i piątek od godz. 17:15 do 17.40.
  3. . Serdecznie zapraszam na roraty:
  • Poniedziałek o godz. 6.00 – szczególnie młodzież i dorosłych;
  • Od wtorku do piątku o godz. 18.00 – ze szczególnym uwzględnieniem dzieci;
  1. Klub Złotej Jesieni spotyka się na spotkaniu opłatkowym w najbliższy wtorek o godz. 15.00 w Sali Wiejskiej.
  2. Spowiedź adwentowa z zaproszonymi kapłanami z dekanatu odbędzie się we wtorek, 19 grudnia. Szczegóły za tydzień.
  3. Bardzo dziękujemy za wsparcie akcji świątecznej Caritas Parafialnej skierowanej wobec uboższych, samotnych i starszych Parafian.
  4. W zakrystii można nabywać świece wigilijne Caritas. Duża świeca kosztuje 20zł (kilka sztuk w kościele św. Edyty), mała świeca – 10zł.
  5. W kościele można nabywać również opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na potrzeby służby liturgicznej naszej parafii.
  6. Zapraszam dzieci do udziału w parafialnym konkursie adwentowo świątecznym na szopkę bożonarodzeniową. Samodzielnie (pomoc najbliższej rodziny mile widziana) wykonane szopki w dowolnej technice (podpisane imieniem, nazwiskiem i klasą) proszę przynosić do kościoła do końca adwentu czyli do 24 grudnia.
  7. W najbliższą sobotę rozpoczyna się w naszej archidiecezji peregrynacja relikwii błogosławionej rodziny Ulmów. Najbliżej Wilkowic relikwie będą w Lesznie, w kościele Świętego Krzyża – 22.12. Szczegóły nawiedzenia na plakatach.
  8. Na tablicy ogłoszeń został wywieszony plan kolędy. W pierwszej kolejności będzie się ona odbywać podczas Mszy Świętych kolędowych, odprawianych w styczniowe soboty o godz. 16.30. Będzie także możliwość odwiedzin w domach. Szczegóły przy rozpisce kolędowej.

Ogłoszenia parafialne także na stronie www.parafiawilkowice.pl

Tel kontaktowy: 532-163-044