3. Niedziela Adwentu (17.12.2023)

1. Dziękuję za troskę o nasze kościoły, za rozpoczęte przygotowania
    do udekorowania kościołów na święta, za okazywaną życzliwość.
  2. Biuro Parafialne będzie czynne do końca stycznia w dni powszednie bezpośrednio po Mszy Świętej.
  3. Serdecznie zapraszam na roraty:
  • Poniedziałek o godz. 6.00 – szczególnie młodzież i dorosłych;
  • Od wtorku do piątku o godz. 18.00 – ze szczególnym uwzględnieniem dzieci;
  1. Spowiedź Święta adwentowa z zaproszonymi księżmi we wtorek
    w kościele św. Teresy Benedykty:
  • Rano od 8.00 do 9.00;
  • Wieczorem od 19.00 do 20.30;

Bardzo proszę wykorzystać ten czas na spowiedź. Proszę nie zostawiać spowiedzi na przyszłą niedzielę, ponieważ czasu na spowiedź przed mszami może być mało, albo nie być go wcale…

1. W przyszłą niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia:
  • Msze Święte z niedzieli o godz. 8.30, 10.00 i 11.30;
  • Pomimo niedzieli chciejmy zachować tradycyjnie postny charakter Wigilii;
  • Pasterki: 22.00 (kościół św. Teresy Benedykty), 0.00 (kościół św. Marcina);
  • W I dzień Świąt Msze Święte o godz. 10.00 i 11.30 (w kościele św. Teresy Benedykty), nie będzie Mszy Świętej o godz. 8.30;
  • W II dzień Świąt Msze w porządku niedzielnym:30 (kościół św. Marcina), 10.00 i 11.30 (kościół św. Teresy Benedykty);
  1. W zakrystii można nabywać świece wigilijne Caritas. Pozostały jedynie świece małe w cenie 10zł.
  2. W kościele można nabywać również opłatki na stół wigilijny.
  3. Zapraszam dzieci do udziału w parafialnym konkursie adwentowo-świątecznym na szopkę bożonarodzeniową. Samodzielnie (pomoc najbliższej rodziny mile widziana) wykonane szopki w dowolnej technice (podpisane imieniem, nazwiskiem i klasą) proszę przynosić do kościoła do końca adwentu czyli do 24 grudnia.
  4. Rozpoczęła się w naszej archidiecezji peregrynacja relikwii błogosławionej rodziny Ulmów. Najbliżej Wilkowic relikwie będą w Lesznie, w kościele Świętego Krzyża – 22.12. Szczegóły nawiedzenia na plakatach.
  5. Na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii został wywieszony plan kolędy. W pierwszej kolejności będzie się ona odbywać podczas Mszy Świętych kolędowych, odprawianych w styczniowe soboty o godz. 16.30. Będzie także możliwość odwiedzin w domach. Szczegóły przy rozpisce kolędowej.

Ogłoszenia parafialne także na stronie www.parafiawilkowice.pl

Tel kontaktowy: 532-163-044